صرافی ارز ایران

استخدام کارشناس حواله جات ارزی GIF

ezgif.com gif maker

 

logo-samandehi

کانال تلگرام

 

 

 

JoinUs

 

 

نرخ جهانی اونس طلا

آمار بازدید

1981884
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید هفته
بازدید ماه
بازدید کل
649
514
2996
2996
1981884

نرخ ارز

قیمت ها به ریال می باشد.

نرخ حواله

قیمت ها به ریال می باشد

نرخ سکه

قیمت ها به ریال می باشد

پیش بینى نوسانات ارزهاى بین المللى در سال ١٣٩٦

13960114

 

پیش بینى نرخ‌هاى ارز بسیار مشکل است و شاید بتوان گفت که در بازارهاى مالى، از بین ابزارهاى معاملاتى مختلف، پرنوسان ترین و در نتیجه غیرقابل پیش بینى‌ترین آنها تغییرات نرخ برابرى ارزها در بازارهاى جهانى است.

با توجه به اینکه بیشتر تجار و صنعتگران ایرانى با ارزهاى مختلف کار می‌کنند، نیاز است که چشم اندازى کلى از بازار ارز در جهان ارایه کنیم. لازم است قبلا توضیح داده شود که پیش بینى نرخ‌هاى ارز بسیار مشکل است و شاید بتوان گفت که در بازارهاى مالى، از بین ابزارهاى معاملاتى مختلف، پرنوسان ترین و در نتیجه غیرقابل پیش بینى‌ترین آنها تغییرات نرخ برابرى ارزها در بازارهاى جهانى است.

چون این برآوردها قرار است در مدت یکسال انجام شود، و زمان یکسال براى نرخ‌هاى ارز بلند مدت محسوب مى‌شود، بنابراین لازم است براى پیش بینى نرخ‌هاى ارز جهانى از متغیرهاى بلند مدت و اثرگذار استفاده کنیم که یکى از این متغیرها تغییرات تولید ناخالص داخلى GDP است. به همین دلیل است که هر متغیر وابسته به تولید به محض اینکه تغییر می‌کند، نرخ برابرى ارز آن کشور با کشورهاى دیگر دچار تغییرات مى‌شود.


نقشه فوق تغییرات محتمل تولید را در مناطق مختلف جهان نشان مى‌دهد. اگر پیش بینى این تغییرات درست باشد ، که حداقل میتوان گفت قابل اتکاء هستند، از روى این آمارها و نرخ‌هاى رشد میتوان به تغییرات ارزها در سال ٩٦ پى برد.


همان طور که در یادداشت‌هاى دیگرى گفتم ، پیش بینى قوى مى‌شود که دلار امریکا کماکان یک پول قوى در سال جارى خواهد بود. نرخ رشد جهان پیش بینى شده است که از ۲/۳ به ۲/۷ افزایش مى‌یابد و دو کشور سهم زیادى در این افزایش دارند. یکى امریکا است و دیگرى هند. بنابراین قابل پیش بینى است که نرخ برابرى دلار امریکا در مقابل ارزهاى دیگر بهبود خواهد یافت ، کما اینکه در فصل اول سال میلادى جارى، همین را نشان می‌دهد. گذشته از آن روپیه نیز پول خوبى در سال ٩٦ خواهد بود.


ولى در طرف دیگر اقتصاد منطقه یورو را داریم. از یک طرف نرخ رشد اقتصادى در این منطقه شروع شده است و از طرف دیگر پیش بینى مى‌شود که در سال جارى بخشى از نرخ رشد خود را از دست بدهد. ولى کماکان رشد خواهد داشت . همزمان تحولات سیاسى مهمى در اروپا در حال رخ دادن است که هر یک میتواند نرخ برابرى یورو را تغییرات اساسى بدهد. دو عامل بر نرخ رشد اقتصادى مثبت اروپا در سال جارى سایه مى‌اندازد. اول تحولات سیاسى است و دوم متغیرهاى تاخیرى lagging indicators همانند اشتغال که هنوز بهبود نیافته است و به همین دلیل نرخ رشد اقتصادى بلند مدت و پایدار sustainable دیده نمى‌شود. این دو مساله فشار زیادى بر نرخ یورو در مقابل دلار امریکا وارد خواهد کرد که بر اساس بسیارى از پیش بینى‌ها، این نرخ به برابرى یک به یک در سال جارى خواهد رسید.


ژاپن هم با توجه به مشکل نرخ رشد اقتصادى اش پیش بینى مى‌شود که در سال جارى با ین قوى همراه باشد و همین ین قوى می‌تواند نرخ رشد اقتصادى ژاپن را مشروط کند. توجه داشته باشیم که با خراب‌تر شدن وضع اقتصادى ژاپن ، ین ژاپن به جاى اینکه تضعیف شود تقویت مى‌شود. این اتفاق در سه ماهه اول سال میلادى افتاده است و پیش بینى مى‌شود که این روند با نوساناتى تا انتهاى سال ادامه داشته باشد.

آرشیو نرخ ارز

آدرس: تهران، خیابان میرداماد ، جنب بازار بزرگ میرداماد  ، صرافی ارز ایران  پلاک 2

تلفن تماس: 42928 - 021

ایمیل: info@arziranexchange.com

کانال تلگرام صرافی ارز ایران صرافی ارز ایران صرافی ارز ایران  صرافی ارز ایران  

 

   صرافی ارز ایران

   نمایش لحظه ای نرخ ارز و سکه

 © تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تضامنی تحیری و شرکاء با نام تجاری "صرافی ارزایران" است 

  طراحی توسط ah.hassanzade