صرافی ارز ایران

نرخ جهانی اونس طلا

دلار به زیر مرز ۴۱۰۰ تومانی بازگشت ؛ پرش سکه به کانال جدید

13950813 2

 

سکه در یک روز نیمه‌تعطیل از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عبور کرد و دلار به زیر سطح ۴ هزار و ۱۰۰ تومان بازگشت. روز شنبه، تعداد زیادی از معامله‌گران در بازار حاضر نبودند و حجم خرید و فروش‌ها پایین آمده بود. با این حال سکه تمام بهار آزادی با تکیه بر رشد اونس جهانی ۱۶ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و روی قیمت یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان قرار گرفت. این رشد موجب شد که بالاترین عدد برای سکه در سال ۹۶ به ثبت برسد.

 

به گفته فعالان، روز جمعه طلای جهانی وارد محدوده هزار و ۲۹۰ دلار شد؛ این رشد ذهنیت افزایشی را در بازار تقویت کرد، به‌خصوص آنکه بیشتر معامله‌گران انتظار دارند رشد اونس در روز دوشنبه نیز ادامه پیدا کند. البته عده زیادی از معامله‌گران عوامل دیگری را در رشد سکه تمام موثر دانسته‌اند. عده‌ای باور دارند، تقاضا برای سکه بسیار بیشتر شده است و هم‌زمان میزان حجم فیزیکی آن در بازار کم شده است. گروه دیگری معتقدند، معامله‌گران آتی خریدهای سنگینی را در قیمت‌های بالاتر انجام داده‌اند، بنابراین سعی می‌کنند با خریدهای فعلی قیمت را بالا بیاورند. عبور از ماه‌های محرم و صفر نیز در رشد تقاضا اثرگذار بوده است.

مرزشکنی سکه در حالی رخ داد که قیمت دلار از آن حمایت نمی‌کرد. روز شنبه شاخص بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت و با ۴ تومان افت به بهای ۴ هزار و ۹۷ تومان رسید. به گفته فعالان، روز شنبه تقاضای چندانی در بازار وجود نداشت و بازارساز نیز از حدود ساعت ۱۱:۱۵ صبح عرضه ارز را کلید زد، عاملی که موجب شد کمتر معامله‌گری در یک روز آرام جسارت خرید را به خود بدهد. روز شنبه حواله درهم نیز تغییر خاصی نداشت و در انتهای محدوده هزار و ۱۱۰ تومان نوسانات محدودی را تجربه کرد. با وجود نزول دلار به کانال پایین‌تر، عده‌ای از معامله‌گران باور دارند این ارز در روزهای پایانی آبان ماه در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت. به گفته آنها، تعداد زیادی از معامله‌گران معتقدند قیمت دلار در آذرماه بالا خواهد رفت؛ از نظر آنها، این معامله‌گران ممکن است در روزهای انتهایی آبان با وارد شدن به بازار به پیشواز افزایش آذرماهی بروند. این در حالی است که گروه دیگری باور دارند، دلار در ۲ ماه پاییز رشد مناسبی داشته است و این موضوع می‌تواند میزان نوسانات در ماه آخر پاییز را برخلاف سنوات گذشته کمتر کند.

 

نرخ‌های متفاوت سکه

 

روز شنبه، بازارطلای کشور به دلیل شهادت امام رضا(ع) به‌طور رسمی تعطیل بود. البته در برخی مناطق مانند سبزه میدان، معاملات تا حدی در جریان بود. در چنین فضایی که بازارحالت نیمه‌تعطیل داشت و بخشی از معامله‌گران در آن حاضر نبودند، قیمت‌های متفاوتی برای سکه تمام روی تابلوی فروشگاه‌های سکه و طلا و صرافی‌ها ثبت می‌شد. در حالی که برخی سایت‌های خبری قیمت سکه را نزدیک به یک میلیون و ۴۰۳ هزار تومان اعلام کرده بودند، قیمت روی تابلوی برخی صرافی‌ها حتی یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان نیز ثبت شده بود. در واقع، می‌توان گفت سکه در روز شنبه محک جدی نخورد و به دلیل کاهش حجم معاملات و تعطیلی برخی از مراکز رسمی قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشت. در این میان، عده‌ای انتظار دارند قیمت سکه در روز دوشنبه در صورت ادامه رشد اونس افزایش بیشتری را تجربه کند.

آرشیو نرخ ارز

آدرس: تهران، خیابان میرداماد ، جنب بازار بزرگ میرداماد  ، صرافی ارز ایران  پلاک 2

تلفن تماس: 42928 - 021

ایمیل: info@arziranexchange.com

کانال تلگرام صرافی ارز ایران صرافی ارز ایران صرافی ارز ایران  صرافی ارز ایران  

 

   صرافی ارز ایران

   نمایش لحظه ای نرخ ارز و سکه

 © تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تضامنی تحیری و شرکاء با نام تجاری "صرافی ارزایران" است 

  طراحی توسط ah.hassanzade